Brandweer is uitgerukt naar de Venneweg in Kessel. Betreft natuurbrand in de bossen tussen Helden en Kessel.
Laatste updates
Nabluswerkzaamheden Kessel
De brand is onder controle. De brandweer is nog enig tijd bezig met nablussen.
Einde berichtgeving.
Noodverordening Natuurband Kessel ingetrokken
De burgemeester van Peel en Maas heeft de noodverordening om 17:45 uur ingetrokken.
Meer informatie op: Grote brand in de Heldense Bossen | Nieuws | Gemeente Peel en Maas
Bluswerkzaamheden donderdagavond
De komende uren zullen er nog diverse bluswerkzaamheden plaatsvinden. De helikopter zal nu niet meer overvliegen. Ploegen van de brandweer zijn nog enkele uren bezig met bluswerkzaamheden. De brand breidt zich niet uit. De brandweer mensen zijn de komende uren bezig om de brand verder te blussen.
De noodverordening is op last van de Gemeente Peel en Maas tot vrijdagochtend actief. Op de website van de gemeente is meer informatie te vinden over de geldigheid.
Bluswerkzaamheden en nieuwe noodverordening
De bluswerkzaamheden zijn nog in volle gang. De helikopter vliegt af en aan met water om zo grote blusacties uit te voeren.
Er is voor het gebied een nieuwe noodverordening van toepassing. Deze is te vinden op de site van de Gemeente Peel en Maas.
Grote brand in de Heldense Bossen | Nieuws | Gemeente Peel en Maas
Het gebied van de Noodverordening Heldenseweg, Kesselseweg, Kloosterstraat, rand Baarloseweg, rand Midden Peelweg en Keizersbaan is gewijzigd.
Er is in het oorspronkelijke gebied een klein gebied vrijgegeven, waardoor onder meer camping De Heldense Bossen, de kinderopvang aan de Kloosterstraat en Kerkeböske weer bereikbaar zijn.
Voor het nieuwe gebied uit de Noodverordening geldt dat er per direct niemand meer in mag. Dat komt omdat de blushelikopter niet veilig waterdroppings kan doen als er mensen in het gebied zijn. De blushelikopter moet dan stoppen met de droppings. Dat willen we voorkomen. De helikopter lost per keer duizenden liters water, waardoor het niet veilig is om in het gebied te zijn. Deze wijziging geldt tot nader bericht. Dit besluit is voor eigen veiligheid en die van de hulpdiensten.
In de nieuwe noodverordening op de website van Peel en Maas staat wat dat precies inhoudt.
Helicopter vliegt over de brand
Op dit moment is de helikopter aangekomen en begonnen met blussen. Dit gaat gepaard met lage vliegbewegingen en extra geluid in de regio. Houd hier rekening mee.
Noodverordening van kracht
Om de veiligheid en de gezondheid van mensen en dieren te beschermen en de hulpdiensten alle ruimte te geven om de brand goed en snel te bestrijden, is er per 08.00 uur op 30 april 2026 een gebiedsverbod van kracht. Dat betekent dat je:
- Aanwijzingen van de politie en handhavers (BOA's) op moet volgen.
- Niet naar het gebied toe mag gaan
- Binnen het aangegeven gebied je geen drones mag laten vliegen.
Meer uitleg hierover vind je ook op de website van de Gemeente Peel en Maas inclusief een plattegrond:
www.peelenmaas.nl/nieuws/2026/04/30/grote-brand-in-de-heldense-bossen
Nogmaals ook het verzoek om dieren zoveel mogelijk binnen te houden in verband met het geluid van de helikopters die deze ochtend gaan beginnen met bluswerkzaamheden. Dieren kunnen schrikken van de plotselinge geluiden.
Informatie nummer inwoners
Er is een telefoonnummer beschikbaar gesteld voor inwoners van de Gemeente Peel en Maas. Het infonummer 077 - 3066666 is hiervoor bereikbaar.
Luister ook L1 radio voor updates
Luister ook naar L1 Radio voor de laatste updates over natuurbrand tussen Helden en Kessel.
Bluswerkzaamheden helikopter
De bluswerkzaamheden zijn nog in volle gang. In de loop van de ochtend wordt een blushelikopter ingezet. Dit kan in het zuidoosten van de gemeente Peel en Maas voor geluidshinder zorgen. Vooral in Kessel-Eik, Kessel, Egchel en Helden-Dorp. Tijdens de bluswerkzaamheden is het gevaarlijk om zich in het bos te bevinden aan de oostzijde van de Camping De Heldense Bossen. Blijf uit dit gebied. De toegangswegen naar het blusgebied worden afgezet.
De overtrekkende rook en overvliegende helikopters kunnen angstaanjagend zijn voor dieren en hierdoor kunnen zij sneller schrikken en zichzelf verwonden. Daarom het verzoek om dieren zoveel mogelijk binnen te houden.
Voor de pers wordt een persvak ingesteld. Dit wordt Keizersbaan 9 in Kessel.
Natuurbrand Venneweg Kessel
Brand is uitgebreid naar een oppervlak van 30.000 vierkante meter. De brandweer blijft metingen uitvoeren en de omgeving monitoren. Benedenwinds is last van geur en stankoverlast. Het betreft het gebied richting Helden dorp.
Natuurbrand Venneweg Kessel
Natuurbrand is nog niet onder controle en heeft nog een trage uitbreiding. Het betreft loopvuur over de boden van het bos. Er komt veel rook vrij. De rook trekt naar het westen richting camping de Heldense Bossen en de het dorp Helden. De brandweer is meting aan het uitvoeren in het benedenwindse gebied. De gemeten concentraties geven aan dat er op dit moment geen gevaar bestaat voor de volksgezondheid. Er is wel geur en stankoverlast. Blijf uit de rook en sluit ramen en deuren en zet de ventilatie uit.
Grip 1
Vanwege rookoverlast op de camping is opgeschaald naar Grip1. Meerdere brandweereenheden onderweg. Meetploegen gaan metingen verrichten op en nabij de camping. Droneteam is ook weer in de lucht voor beeldvorming.
zeer grote brand
inmiddels opgeschaald naar zeer grote brand. Het betreft een zeer groot gebied nabij de camping "de heldense bossen" Het betreft zowel kroon als grondvuur.