Blerick- in de ochtend van woensdag 10 september zijn de hulpdiensten gealarmeerd voor diverse meldingen van geuroverlast in de wijk Vossener. De meldingen kwamen onder andere vanaf de Brechtstraat, Vossenerlaan, Schillerstraat en Goethelaan. Maar ook daarbuiten in de wijk waren er diverse personen welke een ijzerachtige geur vanuit het riool melden.
Controles van de brandweer hebben uitgewezen dat er daadwerkelijk een duidelijk aanwezige, vervelende geur vanuit het riool waarneembaar was. Bij deze controles zijn echter geen schadelijke stoffen of waardes voor de gezondheid aangetroffen in het riool. Doordat de geur in het riool aanwezig was werd dit vervolgens ook door diverse mensen in hun woningen waargenomen.
Mocht u in het gebied rond bovengenoemde straten wonen en in uw woning eveneens vanuit het riool een vervelende lucht waarnemen is onderstaand advies van kracht;
- Ventileer uw woning minimaal 60 minuten goed door ramen/deuren open te zetten en te zorgen dat uw ventilatie aanstaat.
- Spoel uw afvoeren goed door met een ruime hoeveelheid water.
- Mocht u hierna nog steeds geuroverlast ervaren dan kunt u hiervan melding maken bij de gemeente Venlo via de website www.venlo.nl/melden of via de BuitenBeter app.