Bestuur VRLN geeft groen licht voor versterking GGD

5 september 2025

Het Algemeen Bestuur van Veiligheidsregio Limburg-Noord (VRLN) heeft op vrijdag 5 september de begroting voor 2026 vastgesteld. Onderdeel daarvan is een structurele versterking van de GGD. Vanaf 2026 kunnen extra artsen, verpleegkundigen en ander (medisch) personeel worden aangetrokken zodat de GGD weer volledig aan haar wettelijke taken kan voldoen. 

Uit eerdere analyses en vergelijkingen met andere GGD’en bleek dat Limburg-Noord een structureel personeelstekort had. Door de versterking kan de GGD de komende jaren de dienstverlening stap voor stap verbeteren. Inwoners zullen naar verwachting vanaf medio 2026 merken dat wachttijden verminderen en dat er meer schoolartsen en verpleegkundigen beschikbaar zijn. 

De Inspectie Gezondheid en Jeugd (IGJ) bezocht de GGD eerder dit jaar en sprak in haar rapport het vertrouwen uit dat de dienstverlening van de GGD weer op peil komt als het versterkingsplan wordt uitgevoerd. 

Werken bij de GGD en Veiligheidsregio… 
Betekent echt werk wat er toe doet. Alles wat we doen draagt bij aan het beschermen, bewaken en bevorderen van de gezondheid en veiligheid van onze inwoners. Later dit jaar volgen de eerste vacatures voor artsen, verpleegkundigen en ander (medisch) personeel. Houd onze vacaturepagina in de gaten!